20 stron z darmowymi zdjęciami

 Darmowe zdjęcia, gdzie znaleźć ?. Tym razem, zdecydowanie zestaw witryn oferujących pobranie fotografii bez opłat, tylko nieliczne strony jak raumrot to wyszukiwarki zdjęć (obrazy umieszczone na innych portalach).

 Serwisy najmniej kłopotliwe czyli brak konieczności rejestracji, zdjęcia można wykorzystywać w celach komercyjnych, dodatkowo nie istnieje potrzeba podawania informacji o źródłe/autorze zdjęcia.

1. Pixabay – https://pixabay.com/

 Jeden z nielicznych serwisów na wstępie informujący, że wszystkie fotografie można użyć gdziekolwiek w jakimkolwiek celu (wyłączając pornografie oraz działania niezgodne z prawem). Wszystko odbywa się szybko i bez formalności jak rejestracja oraz podawanie informacji o twórcy.

Szczegóły licencji: http://pixabay.com/en/service/terms/

Darmowe zdjęcia w pixabay

 

2. Morguefile – http://morguefile.com/

 Zgodnie z licencją morguefile, wszystkie zdjęcia można modyfikować, wykorzystywać do celów komercyjnych oraz nie potrzeba podawania informacji o autorze oraz pochodzeniu fotografii. Pobranie zdjęcia nie wymaga rejestracji.

Szczegóły licencji: http://morguefile.com/license/morguefile

Darmowe fotografie w Morguefile

3.Unsplash – https://unsplash.com/

Strona nietypowa do zaprezentowanych wyżej. Brak wyszukiwarki 10 nowych zdjęć do wykorzystania co 10 dni.

Darmowe obrazy w Unsplash

4. Jaymantri – http://jaymantri.com/

Podobnie jak w pozycji 3, brak wyszukiwarki a nowe fotografie w każdy czwartek.

Darmowe zdjęcia w  Jaymantri

5. Picjumbo – https://picjumbo.com/

Jest wyszukiwarka zdjęć. Jak w tytule obrazy można wykorzystywać w celach komercyjnych, adnotacja o pochodzenia niekonieczna ale mile widziana ;).

Darmowe zdjęcia w Picjumbo

6. Gratisography – http://gratisography.com/

Serwis bardzo interesująco wykonany. Pobranie wybranego zdjęcia odbywa się po kliknięciu w zdjęcie. Brak wyszukiwarki tylko główne kategorie.

Darmowe fotografie w Gratisography

7. Lifeofpix – http://www.lifeofpix.com/

Serwis na wstępie informuje, że wszystkie zdjęcia można użyć w celach komercyjnych. Dostępna jest wyszukiwarka fotografii.

Darmowe zdjęcia w lifeofpix

8. Pexels – http://www.pexels.com/

Parametry jak w tytule + wyszukiwarka.

Darmowe zdjęcia w Pexels

 Serwisy niekłopotliwe czyli brak konieczności rejestracji, zdjęcia można wykorzystywać w celach komercyjnych, może zaistnieć potrzeba podawania informacji o źródle/autorze zdjęcia.

9. Imcreator – http://www.imcreator.com/free

 Wszystkie zdjęcia dostępne w serwisie dostępne są do celów komercyjnych. Informacja o autorze tylko jeśli jest taka konieczność. Brak konieczności rejestracji.

Darmowe zdjęcia w Imcreator.com

 

10. Freedigitalphotos – http://www.freedigitalphotos.net/

 Zdjęcia dostępne bez opłat tylko w niewielkim formacie. Większe rozdzielczości płatne. Trzeba umieszczać informacje o autorze oraz źródło pobrania. Nie jest wymagana rejestracja aby pobrać fotografie.

Darmowe obrazy w Freedigitalphotos

 

11. Freepik – http://www.freepik.com/

 Zdjęcia można wykorzystywać w dowolnym celu. Dostępna wyszukiwarka. Może zajść potrzeba podania informacji o autorze/pochodzeniu zdjęcia.

Darmowa grafika w Freepik

 

12. Raumrot – http://raumrot.com/

 Bardzo wiele fotografii jest w wysokiej rordzielczości, często konieczne info o autorze.

Darmowe zdjęcia w Raumrot

 Serwisy trochę kłopotliwe czyli konieczność rejestracji, zdjęcia można stosować w celach komercyjnych, informacja o autorze – zazwyczaj tak.

13. Dreamstime – http://www.dreamstime.com/

 Darmowa sekcja jest pod adresem www.dreamstime.com/free-photos. Wszystko ładnie podzielone na kategorie. Aby pobrać fotografie należy się zarejestrować. Zdjęcia można wykorzystać do celów komercyjnych na licencji RF-LL.

Szczegóły licencji: http://www.dreamstime.com/terms#using

Darmowe zdjęcia w Dreamstime

 

14. Rgbstock – http://www.rgbstock.com/

 To strona stworzona przez entuzjastów fotografii oraz grafików. Autorzy pragną zbudować jedno z najlepszych miejsc w sieci z darmowymi fotografiami. Zdjęcia można wykorzystać w celach komercyjnych. Konieczna rejestracja.

Szczegóły licencji: http://www.rgbstock.com/license

Darmowe zdjęcia w Rgbstock

 

15. Publicdomainpictures – http://publicdomainpictures.net/

 Zdjęcia public domain – wszystkie można wykorzystać w dowolnym celu. Brak konieczności podania informacji o twórcy / źródle pobrania. Konieczna rejestracja. Opłata tylko za zdjęcia premium (dostępne w wyższej rozdzielczości ).

Darmowe zdjęcia w Publicdomainpictures

 

16. Imagefree – http://www.imagefree.com/

 Serwis udostępnia darmową sekcję jednak w wersji limitowanej w porównaniu do opcji płatnej. Wszystkie zdjęcia mogą być użyte w celach komercyjnych. Pobranie fotografii wymaga rejestracji. Zazwyczaj istnieje konieczność umieszczania informacji o autorze.

Szczegóły licencji: http://www.imagefree.com/Home/TermsOfUse

Darmowe zdjęcia w Imagefree

 

17. Freerangestock – https://freerangestock.com/

 Zdjęcia można pobierać i swobodnie wykorzystywać do celów komercyjnych. Serwis prosi na ile to możliwe o podanie informacji o pochodzeniu fotografii oraz autora. Aczkolwiek zaznacza, że nie jest to konieczne.

Szczegóły licencji: http://freerangestock.com/licensing.php

Darmowe zdjęcia w Freerangestock

 Zdjęcia z możliwą komercją

18. Freeimages.com (sxc.hu) – http://www.freeimages.com/

 Spora baza darmowych zdjęć, dostępnych około 400 000. Konieczna rejestracja. Większość fotografii można wykorzystać w celach komercyjnych. Prawa do zdjęć, zazwyczaj umieszczane są na profilach autorów. Zawsze jednak dobrze skontaktować się z twórcą aby zaczerpnąć dodatkowych informacji, takich jak konieczność umieszczenia informacji o źródle zdjęcia.

info: http://www.freeimages.com/help/7_1
download: http://www.freeimages.com/help/3
Szczegóły licencji: http://www.freeimages.com/help/7_2

Darmowe zdjęcia w Freeimages

19. Freephotosbank – http://freephotosbank.com/

 Fotografie dostępne bez rejestracji. Użycie zdjęcia wymaga podania źródła zdjęcia. Stosowanie w celach komercyjnych → najlepiej skontaktować się z autorem.

Szczegóły licencji: http://www.freephotosbank.com/index.php?action=show&cat=terms

Darmowe fotografie w Freephotosbank

 Zdjęcia bez komercji

20. Stockvault – http://www.stockvault.net/

 Interesująca strona, oferująca dużą ilość fotografii. Niestety zgodnie z zasadami wszystkie zdjęcia mogą być użyte(włącznie z modyfikacją) ale nie w celach komercyjnych. Pobranie zdjęcia, nie wymaga rejestracji w serwisie.

Szczegóły licencji: http://www.stockvault.net/terms-of-use

Darmowe zdjęcia w Stockvault

Może Ci się również spodoba