7 alternatyw Amazon Mechanical Turk – czyli drobne zlecenia centowe

 Chociaż program Amazonu cieszy się sporą popularnością to jednak ma pewne wady. Najistotniejszą jest brak zgody na rejestracje użytkowników spoza USA.

 Dla przypomnienia proponowane serwisy umożliwiają użytkownikom zarabianie na wykonywaniu drobnych zleceń onlinowych. Zadania nie należą do skomplikowanych, ale wykonanie niektórych może zająć sporo czasu.

 Przeważnie owe działania trudno przełożyć na język programowania, jednak bardziej właściwe a jednocześnie opłacalne jest zlecanie tych operacji “śmiertelnikom”. Do takich czynności zaliczamy między innymi opisywanie zdjęć, odnajdywanie przedmiotów na fotografiach, przydzielanie odpowiedniej kategorii np. grom video. Oczywiście wymienione zadania to nie jedyne ogłoszenia zleceń. W serwisach odnajdziemy także wiele pospolitych prac jak wypełnianie ankiet, wyszukiwanie informacji w internecie, likowanie stron itp.

1. Mini Jobz – Wykonywanie drobnych zadań jak rejestracje, komentowanie, likowanie … . Wypłaty minimum 5$ na PayPal, Payza, MoneyBookers a czas oczekiwania na środki do 7 dni. Użytkownicy otrzymują 0,5$ bonusu za samą rejestracje. Zadania w serwisie zasadniczo podzielone zostały na 5 kategorii: dla użytkowników tylko z krajów anglojęzycznych, użytkowników międzynarodowych, wydzielone kraje, pracodawca sam przydziela osoby do zadania według uznania oraz prace dla wszystkich “paid to click”.

Drobne zlecenia i mikropraca w MiniJobz

2. Mikro Workers – Jedna z bardziej interesujących propozycji a jednocześnie serwis cieszący się całkiem sporym zaufaniem. Oferty mikro prac publikowanych na stronie jak najbardziej w temacie czyli rejestracje w portalach, odnajdywanie informacji, likowanie, testowanie stron internetowych. Minimalna wypłata od 9$ na PayPal, MoneyBookers w środy i niedziele. Należy mieć na uwadze, że akceptowalne jest tylko jedno konto na użytkownika. Krótko mówiąc, jedno konto na jeden adres IP, nie przestrzeganie tej zasady grozi zblokowaniem użytkownika / ów.

Drobne zlecenia centowe w microWorkers

3. Short Task – Minimalna wypłata trochę wysoka, równa 10$ płatna na PayPal. Zawrotna wysokość wynagrodzenia jak w Mturk już od jednego centa 😉 ;(. Zadania poklasyfikowane i opisane, włącznie z niezbędnym czasem przeznaczonym na każdy task. Opinie o tym serwisie niejednoznaczne. Zdarzają się użytkownicy bez wypłaty należnych środków, należy więc zachować czujność ;).

Drobne zlecenia i mikropraca w ShortTask

4. Crowtap – Ciekawa strona oparta w większości o wypełnianie ankiet. Niestety obecnie akceptowalni użytkownicy USA.

Zlecenia, wypełnianie ankiet w CrowdTap

5. RapidWorkers – Serwis zbliżony do MikroWorkers, wystarczy tylko 4$ do wykonania pierwszej wypłaty. Procesory płatnicze to PayPal / Payza. Posiadać można tylko jedno konto.

Drobne zlecenia w RapidWorkers

6. Crowd Flower – Z informacji podanych w serwisie dowiadujemy się o ogromnej liczbie 30 milionów osób rozwiązujących zadania. Jest to więc jedno z większych miejsc, gdzie pracodawcy zlecają swoje drobne prace. Jednak sama rejestracja nie uprawnia do zaklepywania zadań. Niestety pierwsze uprawnienie otrzymujemy po przekroczeniu 100 pytań testowych z dokładnością 70%, kolejne poziomy to 80% oraz 85%. Wypłaty na PayPal, minimum 10$ ( tylko ogłoszenia z Serwisu CrowdFlower ). Twórcy portalu od czasu do czasu organizują również konkursy, więcej informacji na stronie społeczności crowdflower.

Mikropraca i drobne zlecenia

7. JobBoy – Pewnie drugi w kolejności serwis, jeżeli uwzględniać liczbę mikro robotników. Wypłaty na PayPal, niezbędny próg to 10$. Użytkownik otrzymuje również bonus 1$ za rejestrację.

Zlecenia centowe na platformie JobBoy

 

Wymienione strony nie przyniosą wielkich pieniędzy, nie stanowią również alternatywy dla pracy zarobkowej, jednak zawsze warto mieć pod ręką kilka miejsc z możliwością dorobienia grosza nawet małego ;).

Może Ci się również spodoba