Cottonbee – wzory na tkaniny do druku

 Polski świat internetu głównie z racji skali a być może i oddziaływania nie potrafi a w zasadzie nie może dorównywać wersji anglojęzycznej. Oczywiście skupiamy się na możliwościach zarabiania online. O tym jak trudno przebić się naszej rzeczywistości warto posłużyć się przykładami.

 Autorzy serwisu Inclick stwierdzili “ … rynek polski okazał się jeszcze nie gotowy na tego rodzaju rozwiązania …“ , .Natomiast inny popularny portal Zaradni od momentu wprowadzenia zmian w sposobie naliczania wynagrodzenia, jest na równi pochyłej prowadzącej do … . Niemniej jednak od czasu do czasu pojawiają się interesujące serwisy stwarzające okazje dorobienia paru groszy.

 Tak jest w przypadku Cottonbee.pl. Nie jest to strona przeznaczona wprost do zarabiania. Użytkownicy odwiedzający portal mogą zamówić tkaninę z wydrukowanym wzorem. Deseń do druku mogą dostarczyć sami bądź wybrać z gotowej biblioteki dostępnej w serwisie. I tutaj właśnie jest miejsce dla zdolnego grafika, pragnącego dorobić. Szablony dostępne w katalogu wzorów mogą być również zaproponowane przez autorów. Jednak w tym celu należy się zarejestrować w serwisie równocześnie otwierając konto projektanta.

 

Co warto wiedzieć ?

 

  • Użytkownik musi posiadać prawa autorskie do projektu,
  • Wypłata następuje po zgromadzeniu minimum 200 zł (tylko raz w miesiącu),
  • Zarobek to 10% wartości netto każdego zamówienia ( z twoim wzorem nadruku ),
  • Jeżeli chcesz wiedzieć jak prezentują się materiały i tkaniny do druku, możesz zamówić próbkę, koszt to 1zł brutto (Kreton, Satyna, Woal, Gabardyna, Płótno a’la Len),
  • minimalna rozdzielczość to 150dpi a format pliku to TIFF, akceptowalne są również jpg, png, gif jednak wszystkie inne formaty konwertowane są do wersji TIFF.

Najważniejsze pytanie, czy można zarobić ?. Autorzy posiadający już doświadczenie z podobnymi serwisami jak Zazzle, Cafepress, wiedzą, że nie jest to łatwe. W praktyce, aby w miarę szybko otrzymać pierwszą wypłatę należy:

    • Dosłownie zasypać własnymi, ale jednocześnie interesującymi szablonami katalog wzorów,
    • Promować najciekawsze prace. Akurat ten punkt w przypadku Cottonbee jest mało realny.

 

Najważniejsze funkcje serwisu w filmowym skrócie

Może Ci się również spodoba