Gdzie szukać angielskich tekstów?

Niewątpliwie jednym z łatwiejszych i jednocześnie bardzo powszechnym sposobem zarabiania pieniędzy jest pisanie tekstów pod strony dzielące się zyskiem np. AdSense. Niestety najbardziej popularne witryny to anglojęzyczne serwisy.

I to może być problemem dla wielu osób. Potrafią czytać i pisać, jednak niedostatecznie aby zostać zaakceptowanym jako autor.

Prostym i możliwie szybkim rozwiązaniem jest kupno gotowych tekstów, bądź zlecenie na taką pracę. W tym celu można skorzystać z oferty polskich witryn jak textbroker, textmarket itp.

Jednak znacznie lepszym rozwiązaniem będzie kupno tekstu od nativ-ów lub po prostu osób biegłych w tej dziedzinie. Minusem tego rozwiązania są niewątpliwie ceny :(.

Fullwriter.com jest tanim serwisem a nawet bardzo tanim. Zlecenia zaczynają się od 2$. W zasadzie sami ustalamy cenę za dany tekst. Tyle plusów, niestety wadą jest niewielka ilość użytkowników. W panelu użytkownika wciąż aktywne są zlecenia sprzed 3 miesięcy. Ale kto wie może w przyszłości 😉 .

Angielskie teksty.

Buy-my-articles.com to kolejna strona tym razem stworzona tylko i wyłącznie do zakupów gotowych tekstów.

Pisanie po angielsku

Artykuły w serwisie możemy przeglądać ze względu na:

  • kategorie tematyczną jak zwierzęta, przygoda, język itp,
  • ilość słów w tekście (100, 250, 400, 500, 750, 1000 .. ),
  • cenę (10$, 20$, 40$, 60$, 80$, 100$ ), wszelkie prawa do treści dla kupującego,
  • cenę reprint, wiele osób może nabyć ten sam tekst ( 5$, 10$, 15$, 20$, 25$, 30$ ).

Kolejna strona constant-content.com jest połączeniem gotowej bazy tekstów do wyboru jak i również miejscem gdzie można zlecić napisanie potrzebnego artykułu.

Zarabianie na artykułach

Ciekawa cechą tej witryny jest możliwość kompletnego przeglądania treści, pod warunkiem weryfikacji konta (mailem lub wpłatą na konto 25$). Podanych jest także parę paremetrów artykułu np. gęstość słów w tekście (SEO).

Ceny bardzo zróżnicowane od kilku dolców do kilkudziesięciu. Sprzedawca cechuje swoje artykuły licencją według której nabywca może wykorzystywać kupione teksty.

W serwisie występują trzy rodzaje uprawnień:

  • use licence,
  • unique licence,
  • full rights licence ( tylko tutaj posiadamy pełne prawo do treści, jednak bez pewności, że nie została i nie zostanie opublikowana w najbliższej przyszłości. Większość tekstów jest sprzedawana z trzema wersjami licencji).

Napisanie publikacji można także zlecić. Strona podaje liczbę 75tyś autorów, więc jest w czym wybierać. Zlecenie definiujemy ilością słów, ceną (rozpoczyna się od poziomu 10-20$), terminem końcowym, opisem oraz rodzajem requestu. Każde zlecenie może zostać skierowane do wszystkich w bazie, wyborem konkretnego autora, eksperta z danej dziedziny, zaproszeniem wybranej grupy bądź też użyć własnej definicji autorów. Płacić można za pomocą PayPal lub kartą.

Ghostbloggers.net jest podobną witryną jak wyżej lecz z mniejszą bazą gotowych tekstów. Nie da się ukryć, że przeznaczenie strony jest inne. Powstała z myślą o bloggerach, aby mogli sprzedać bądź kupić treść. Prośba o napisanie artykułu jest bardziej uboga niż w constant-content.com. Mniej jest parametrów do wyboru, brak jest np. autora.

Pisanie po angielsku

W zleceniu definiujemy podstawowe parametry jak ilość słów, opis, kategorie oraz słowa kluczowe, wrzucamy na stronę i czekamy na odpowiedź. Zapłata odbywa się za pomocą konta PayPal lub kartą.

Może Ci się również spodoba