Giełda pracy freelancer.com

Freelancer.com jest obecnie największym serwisem przeznaczonym dla „freelancerów”. Strona posiada (na tą chwile) prawie 14 milionów użytkowników.

Od uruchomienia w 2009 wchłonęli kilka innych serwisów w tym getafreelancer (2004), Eufreelance, LimeExchange, Scriptlance, Webmaster-talk, vWorker a także polski serwis zlecenia.net. Siedziba firmy znajduje się Sydney.

Giełda pracy freelancer.com.

W przeciwieństwie do konkurencji cechuje go łatwość i szybkość w założeniu konta. Każda osoba korzystając z tego samego profilu może działać jako klient oraz contractor. Istnieje 6 poziomów członkostwa. Pięć jest płatnych, podstawowy jest darmowy:

  • Free – $0 (20 umiejętności do wyboru)
  • Intro – $0.99 ( 30 umiejętności do wyboru)
  • Basic – $4.95 ( 50 umiejętności do wyboru)
  • Plus – $9.95 ( 80 umiejętności do wyboru)
  • Standard – $49.95 ( 100 umiejętności do wyboru)
  • Premium – $199.95 ( 400 Umiejętności do wyboru)

 

Każdy plan oferuje benefity, jak ilość bidów na miesiąc, nagrody itp. Pracę z systemem rozpoczynamy na poziomie rookie (level 6). Aktywność w serwisie nagradzana jest punktami tak zwane experience points (XP).

Po osiągnięciu odpowiedniej ilości punktów, zwiększamy nasz poziom. Każdy level to dodatki do naszego konta (rewards, badges, items) oraz dodatkowe skillsy do wyboru. System ten pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy aktywnym użytkownikom podczas poszukiwania pracy oraz aplikowania na wybrane oferty.

Podczas zakładania konta warto zweryfikować metodę płatności (Karta,PayPal,Skrill). Dzięki temu zyskamy 100bid-ów na miesiąc oraz 80 skills-ów do wyboru. Niestety jest to oferta ważna miesiąc. Na dole drobnym druczkiem jest napisane (podczas weryfikacji), że chcemy płacić 29zł na miesiąc za członkostwo Plus. Warto o tym pamiętać, aby nie wpaść pułapkę niechcianych płatności.

Dla wyjaśnienia 100 bidów to inaczej 100 ofert naszej kandydatury na wybrane przez nas oferty pracy. Do wykorzystania w ciągu miesiąca. Skills-y natomiast pozwalają szybko przefiltrować oferty pracy pasujące do naszego profilu.

Bardzo interesująco został rozwiązany system powiadomień. Otóż podobnie jak w outlooku nowe oferty pracy zgodne z naszymi skills-ami pojawiają się w okienkach. Jest to niewątpliwie duże ułatwienie.

Aby, bardziej wyróżnić się z tłumu kandydatów, możliwe jest podjęcie testów potwierdzających nasze umiejętności. Niestety wszystkie są płatne 15zł(większość). Dodatkowo istnieje możliwość wykupienia dodatków zwiększających widoczność naszego bid-u. Szczegółowy cennik znajduje się na stronie.

Płatność pomiędzy client<->kontraktor odbywa się za pośrednictwem freelancer.com, który pobiera 3% wartości lub 9zł od wartości projektu. Dla kont Standard oraz Premium brak jest opłat.

Wypłaty można dokonać na konta: PayPal, Skrill(Moneybookers), Payoneer Debit Card, oraz International Wire (tutaj opłata 75zł).

Jeżeli, natomiast musimy przelać pieniądze do serwisu, lepiej skorzystać z przelewu z konta w Banku (brak opłat). Użycie innych procesorów płatności w tym PayPal jest płatne.

Szybka Charakterystyka Serwisu
no
1. Język Strony EN
2. SCAM NIE
3. Płatności Przelew na PayPal/Skrill/Payoneer/Karta/International Wire. Minimum 30$.
4. Zarabiamy na: Pisanie / programowanie / grafika etc. (wszystko co można wykonać wirtualnie.)
5. Strona WWW  freelancer.com

Freelance Jobs

Może Ci się również spodoba