Zdalne poprawianie Google ;)

 Na czym to polega ?. Wyszukiwarki internetowe takie jak: Google, Bing, Baidu, Yandex używają skomplikowanych algorytmów aby określić najbardziej trafne rezultaty dla szukanej frazy. Ale nie zawsze wyniki są dostatecznie dobre, nierzadko kompletnie nie powiązane z wpisanym kluczem słów. A zatem potrzebne jest ludzkie spojrzenie na efekt pracy wyszukiwarki. Człowiek ocenia trafność, jakość i przydatność proponowanych linków.

 Następnie, zbierane i analizowane są dane dostarczone przez zdalnych kontraktorów. Celem jest takiego postępowania jest poprawa istniejących algorytmów. Wyszukiwarki między innymi powinny znać lokalny slang oraz skróty myślowe użytkowników.

Jak znaleźć takie zatrudnienie ?

 Ten typ pracy często nazywany jest “internet assessor” lub “search engine evaluator”. Z informacji dostępnych w necie wynika, że przedział płacowy mieści się w zakresie 10$-15$ za godzinę. Chętni muszą również przejeść parę testów sprawdzających, których rozwiązanie może zająć trochę(sporo) czasu.

 Jakie są zalety takiej pracy ? Nie trzeba dodawać, że jest to dokładnie praca z domu lub jakiegokolwiek miejsca na świecie. Ty decydujesz kiedy i jak długo pracujesz. Jednego dnia może to być godzina innego 2/3 .. Dodatkowo, grzebiąc w necie dowiadujesz się nowych rzeczy i jednocześnie nabywasz nowe umiejętności. Pewną niedogodnością jest odstęp pomiędzy zlecanymi zadaniami a to oznacza przerwy (brak) pracy przez jakiś czas. Przykładowe firmy zatrudniające takich pracowników:

Może Ci się również spodoba