Wirtualne Karty Debetowe

1. Entropay

 Założenie konta bezpłatne a oferta nie jest limitowana geograficznie. Proces stworzenia karty jest wyjątkowy szybki, podajemy podstawowe dane personalne jak imię, nazwisko, datę urodzenia a następnie wybieramy sposób przesłania środków pieniężnych – kartą lub przelewem bankowym. Udana transakcja to otrzymanie danych „świeżej” karty wirtualnej.

 Entropay oferuje trzy rodzaje kont. Warto zapamiętać, że każde jest darmowe. Wszyscy początkujący użytkownicy (z wyjątkiem klientów business) po rejestracji otrzymują wersję starter, która nie wymaga potwierdzenia tożsamości. Różnice pomiędzy kontami to maksymalna ilość pieniędzy jaką możemy posiadać na karcie, wysokość dokonywanych wpłat i wypłat oraz najciekawsze to ilość wirtualnych kart ;).

Karty prepaid

 Upgrade konta jest bezpłatny i nieskomplikowany. W wersji basic należy dokonać weryfikacji adresu email oraz dostarczyć dodatkowe informacje o sobie. Natomiast konto premium to przesłanie skanów dokumentów potwierdzających naszą tożsamość.

Główne cechy kart Entropay: Visa, zasięg globalny, możliwość stworzenia wielu wirtualnych kart.

Opłaty
no
1. Otwarcie konta w Entropay Brak opłaty
2. Stworzenie wirtualnej karty Brak opłaty
3. Załadowanie karty środkami 4.95%
4. Wpłaty na kartę(nie własne) 1.95%
5. Przelew pomiędzy kartami Entropay $0.20 / £0.10 / €0.15
6. Przewalutowanie(podczas zakupów) 2%
7. Zakupy dokonywane za pomocą karty Brak opłat
8. Zwrot pieniędzy na własne konto/kartę $ 6 / £ 3 / € 4.50
9. Zlikwidowanie karty Brak opłat

2. Ecopayz

 Bardzo interesująca alternatywa dla istniejących kart na rynku. Podczas rejestracji konieczne jest podanie istotnych informacji jak kraj pochodzenia (prawie wszyscy mogą korzystać), imię, nazwisko, datę urodzenia, adres zamieszkania.

 Ecopayz posiada w swojej ofercie wirtualną kartę z niezwykle ciekawą funkcją. W skrócie karta jest niszczona po udanej transakcji. Jednak aby skorzystać z tej funkcjonalności należy zweryfikować swoje dane personale. Serwis nakłada konieczność dostarczenia dokumentów potwierdzających tożsamość klienta (paszport, dowód osobisty … ) oraz miejsce jego zamieszkania (można wykorzystać wszelkie rachunki zawierające adres ….).

 Niestety posiadanie konta wiąże się z pewnymi opłatami za przelewy na kartę oraz koniecznością wykonywania operacji przy pomocy karty, przynajmniej jednej w ciągu miesiąca (w przeciwnym wypadku potrącane jest 1,5Euro/USD/GBP).

 Główne cechy karty Ecopayz: Mastercard, możliwość trzymania środków w GBP/USD/Euro, wirtualna karta jest tworzona do każdej transakcji (nie ma możliwości skorzystania z tej samej karty dwa razy).

 Tabelka zawierająca -> aktualne opłaty, rodzaje kont oraz przyznane limity.

3. OKPay

 Serwis ten umożliwia stworzenie zarówno wirtualnej karty jak i rzeczywistej, przy czym wirtualką możemy płacić tylko online. Zakupy odbywają się bez opłat ale doładowanie karty to w chwili obecnej 3$ plus 1% wartości przelewu. Dodatkowo brak aktywności w ciągu roku to karniak w wysokości 10$.  Niestety żadnej z kart nie stworzymy w locie, konieczna jest wielostopniowa weryfikacja konta. OKPAY wymaga dostarczenia następujących informacji (wraz ze skanami dokumentów).

  • Dane personalne + skan dokumentu,
  • Adres zamieszkania + skan dokumentu,
  • Zweryfikowania adresu email,
  • Weryfikacji telefonu.

Cały proces czyli pełna weryfikacja + wytworzenie karty może zając nawet tydzień czasu. Warto odnotować, że minimalna wysokość środków na karcie to 10$.

Głównie cechy karty OK: Karta Mastercard, opłaty za przelew na kartę + możliwe karniaki za niekorzystanie z karty, dostępna globalnie(prawie) do otrzymania wirtualki konieczna jest wielostopniowa weryfikacja osoby.

Dodatkowe informacje: