50$ za kilka minut online

 Wiele wskazuje, że dotychczasowe badania zachowań konsumentów przejdą pewną zmianę. Standardowe podejście do wypełniania ankiet, zwłaszcza upakowanych całą masą pytań jest bez wątpienia wyjątkowo męczące dla respondentów. Uzyskany rezultat, tylko w pewnej części może okazać się zbliżony do rzeczywistości. Istnieje niebezpieczeństwo udzielania odpowiedzi „od niechcenia”, zwłaszcza na ostatnie w kolejności poruszane kwestie.

 Całkiem ciekawe rozwiązanie zaproponowała MindSwarms, firma zajmująca się badaniem rynku. Zamiast uciążliwego rozwiązywania ankiet, badany otrzymuje okazję do zarobienia 50$, tylko za krótkie nagranie wideo.

 Filmy to wyczerpujące odpowiedzi udzielone przez użytkownika na zaledwie kilka pytań, podaje się 1-7 co odpowiada zarobkom od 10$ do 50$ za siedem pytań. Rejestracja w programie jest darmowa i dostępna dla każdego (cały świat). Jedynymi warunkami do spełnienia to pełnoletność, minimum 18 lat oraz użycie języka angielskiego do nagrania. Realizacja płatności za pomocą PayPal.

 Każdy świeży użytkownik zostanie poproszony o weryfikację jakości audio oraz wideo posiadanego sprzętu. Dlatego na samym początku rejestracji konieczne jest nagranie filmu profilowego. Należy zwyczajnie udzielić odpowiedzi na kilka pytań przed kamerą. Jest to pierwszy sprawdzian dopuszczający do udziału w badaniach.

 Nie wszyscy użytkownicy widzą te same ankiety. Dostępność badań a zarazem ich widoczność uzależniona jest od lokalizacji ankietowanego. Warto wspomnieć, że złożenie aplikacji na wybraną ankietę wiąże się z udzieleniem odpowiedzi (również w formie wideo) na kilka pytań (maksymalnie 5). Następnie w ciągu 24 godzin należy oczekiwać na zatwierdzenie bądź odrzucenie wniosku.

Przykład Ankiety Video

 Strona jest na chwilę obecną ciekawostką. Ankiet wycelowanych w PL nie należy się spodziewać w najbliższej przyszłości, ale z lokalizacją GB pewnie tak.

Może Ci się również spodoba