Uczyń niemożliwe możliwym czyli Xprize

 Serwis stara się przekraczać limity ludzkiego potencjału, znajdując rozwiązania na zagadnienia dotychczas nierozwiązywalne lub braku jakiegokolwiek pomysłu na znalezienie odpowiedzi. Tak w skrócie portal definiuje wszystkie publikowane konkursy na łamach swoich stron.

Jaki rodzaj zawodów jest dostępny ?

 Tematyka konkursów jest bardzo różnorodna a postawione problemy stoją na wysokim poziomie. Ale to właśnie sprawia, że owe zagadnienia należą również do bardzo interesujących.

 Na przykład Google ufundowało nagrodę 30 milionów dolarów dla osoby a raczej drużyny, która zdoła postawić “nie nogę” ale robota na księżycu. Przytoczony przykład to jest jeden z bardziej ambitnych projektów i z pewnością kosztownych.

Xprize - nietypowe konkursy

Xprize – Strona Główna

 Na szczęście, dostępne są również zawody w zasięgu potencjalnego kowalskiego np. jak stworzyć oprogramowanie learningowe dla krajów trzeciego świata. Software powinien zostać przygotowany w ciągu 16 miesięcy. Jury wybiera 10 projektów, każdy nagrodzony 1M$. Wybór zwycięzcy następuje po 18 miesięcznym testowaniu w docelowym środowisku a główna nagroda to 10M$.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=cz24s85GVU0]

 To oczywiście jeden z wielu otwartych, bądź będących już w trakcie konkursów. Szczegółowe informacje kto może uczestniczyć, wymagania oraz terminy udostępniane są w formie instrukcji na stronie xprize. Wystarczy wejść w zakładkę prize oraz wybrać zawody.

 Xprize oferuje miesięczną subskrypcję w wysokości 10/20/30$. W cenę wliczone są między innymi dodatkowe konkursy, zaproszenia na imprezy informacje o postępach zawodów itp.

Może Ci się również spodoba