Praca zdalna dla Kobiet

 Powertofly to świeży i ciekawy projekt. Startup zlokalizowany w Stanach Zjednoczonych, którego celem jest wypełnienie pewnej luki obecnej na rynku pracy, gdzie wiele firm poszukuje większej „różnorodności” wśród swoich pracowników. A w szczególności wycelowany jest w kobiety z umiejętnościami technicznymi wyraźnie odczuwające ograniczenia narzucone poprzez dotychczasowy system. Porządek wymagający namacalnej obecności w miejscu pracy i który jednocześnie posiada pewne wady jak marnotrawienie drogocennego czasu na dojazdy oraz brak możliwości sprawowania opieki nad dziećmi.

Praca zdalna

 Obecnie wiele prac związanych z technologiami informatycznymi może być wykonywana na odległość bez konieczności fizycznej obecności w siedzibie firmy. Praca zdalna jest także korzystna dla przedsiębiorstw. Likwiduje chociażby konieczność wynajmowania kosztownych biur, dodatkowo tacy zdalni pracownicy nierzadko wykazują się większą produktywnością. Obecnie z Powertofly współpracuje ponad 1000 firm, które zlokalizowane są na sześciu kontynentach i co najważniejsze ta liczba intensywnie rośnie.

Jaki rodzaj telepracy jest oferowany ?

 Bardzo dużo ofert skierowanych jest do wszelkiej maści developerów, osób znających się na programowaniu. Sporo pracy jest także dla copywriterów, wirtualnych asystentów, grafików etc. Najprościej na stronie udać się pod adres https://www.powertofly.com/jobs i zrobić listing wszystkich wakatów z „Location” zaznaczoną jako remote.

Co warto wiedzieć ?

 Rejestracja jest dostępna globalnie a profil użytkownika to w skrócie jego życiorys czyli doświadczenie, portfolio, edukacja .. System także prosi o podanie preferowanych godzin kontaktu/pracy, tel., skype ID. Oczywiście jedynym słusznym językiem komunikacji jest angielski, ale no worries CEA lub PEA nie jest wymagany ;). W chwili obecnej jest około 30 zarejestrowanych kandydatek z Polski.

 Powertofly może poprosić o weryfikację danych w szczególności sprawdzić umiejętności kandydata. Początkujące osoby zazwyczaj dostają oferty „paid trials” aby upewnić się, że praca zdalna rzeczywiście odpowiada kandydatce ;).

 Warto dodać, że chociaż portal powstał z myślą o pracy w domu lub też w jakimkolwiek miejscu, twórcy nie zamykają drzwi przed osobami tęskniącymi za dotychczasowym układem.

P.S. Dla ułatwienia poniżej zebrano główne kategorie stanowisk, dostępnych w portalu Powertofly.

3D Animator Designer, Accountant, Account Manager, Administrative Assistant, Audiance Development, Beckend Developer, Business Analyst, Business Development, Community Manager, Cop Editor, CTO level, Custom Service, Data Analyst, Database Administrator, Designer, DevOps, Editor, Executive Assistant, Finance, Frontend Developer, Fronted Advanced JS, Fronted Markup, Fullstack Developer, Game Designer, GIS, HR Professional, illustrator, Inustructional Designer, Journalist, Lead Developer, Legal Professional, Marketer, Marketing&PR Leader, Mechanical Engineer, Mobile Developer, Operations Management, other, Product Manager, Project Manager, Public Relation’s Leader, QA Engineer, Sales, Sales Operations, Scientist, Social Media, Editor, Social Media Expert, Sr content Publishing Manager, Sr Manager(Training), Sys Admin, Talent Manager, Teacher, UX/UI, Video Producer, Virtual Assistant, Web Designer, Writer.

Może Ci się również spodoba