17 Stron za Piątaka i nie tylko

 Fiverr oferuje łatwy, ale zarazem nowatorski sposób zarobienia dodatkowego grosza online. Tysiące aktywnych użytkowników jest doskonałym przykładem osiągniętego sukcesu. Powodzenie Fiverr stało się jednocześnie impulsem do zakładania masy stron o zbliżonej funkcjonalności. Dla większości próba skopiowania pomysłu zakończyła się tragicznie.

 Tylko nielicznym w dłuższej perspektywie czasowej udaje się zatrzymać użytkowników na dłużej. Na polu walki często pozostają portale, które proponują elastyczny system zakładania “Gigów”.

Dlaczego warto korzystać z innych serwisów ? Jeżeli próbowałeś zarabiać na Fiverr to zapewne wiesz, że stworzenie oraz publikacja Giga to za mało aby zyskać uwagę. Konkurencja w matczynym serwisie jest ostra a zdobycie pierwszego klienta nie jest proste.

 Wykorzystanie podobnych serwisów nie tylko zwiększa zasięg i prawdopodobieństwo sprzedaży, ale także umożliwia wybór bardziej interesujących opcji cenowych. Niektórzy nawet twierdzą, że klony Fiverr to zdecydowanie lepsza alternatywa. Stawka startowa Giga równa 5$ z pewnością daje się zastosować do wielu usług, jednak co zrobić jeśli pragniesz wycenić swoją pracę na 100$ lub 1$ ?. Tutaj bez wątpienia dobrze jest mieć pod ręką odpowiednią listę stron podobnych do Fiverr.

Kolejność według popularności, pozycja 1-największa a 16 – najmniejsza.

 1. Seoclerks –  Strona z dużym naciskiem na usługi związane z SEO – Link Building, Forum Posting, Social Followers .. lecz nie tylko, Gigy mogą być również dotyczyć Pisania, Tworzenia Grafiki/Muzyki, Tłumaczeń, Programowania … . Cena Gigów w zakresie 1$-100$. Serwis pobiera prowizje od wszystkich transakcji w wysokości 20%. Procesory płatnicze to: PayPal, Payza lub zapłata Bitcoins-ami.

  Największa popularność: INDIE


  SeoClerks Alternatywa Fiverr

  SeoClerks


 2. Geniuzz –  Hiszpańska alternatywa Fiverr. Ceny składanych ofert w zakresie 5€-500€. Serwis pobiera prowizję równą 30% wartości sprzedaży. System Płatności: PayPal.

  Największa popularność: HISZPANIA


  Geniuzz Dobra alternatywa Fiverr

  Geniuzz


 3. Fivesquid – W odróżnieniu od wcześniej wymienionych stron, rozliczenia na Fivesquid odbywają się w funtach. Minimalna wartość Gigu to 5£. Brak górnego pułapu cenowego. Od wszystkich operacji kupna-sprzedaży pobierana jest prowizja uzależniona od wartości sprzedaży – 5£-15£ 20%, 20£-45£ 15%, 50£-300£ i wyżej to 10%. Płatności przy pomocy PayPal lub kartą.

  Największa popularność: INDIE


  Mikropraca w FiverSquid

  FiverSquid


 4. Gigbucks – Wycena usług w zakresie 5$-50$, Płatności za pośrednictwem PayPal, Payza. Serwis pobiera 20% wartości transakcji. Minimalna wypłata od 4$.

  Największa popularność: USA


  GigBucks Odmiana Fiverr

  GigBucks


 5. DoJobsOnline – Oferty od 5$, bez górnego limitu, Płatności: PayPal, Prowizja: 20% a powyżej 500$ spada do 10%.

  Największa popularność: MEKSYK


  DoJobsOnline Zapłata za drobne czynności

  DoJobsOnline


 6. Zeerk – Maksymalna wartość oferty to 1000$, pobierana jest opłata od transakcji 8-20% uzależniona od stopnia zaawansowania sprzedającego. Płatność za pomocą PayPal, Payoneer, Payza, Bank. Wypłata od 4$ dolców.

  Największa popularność: INDIE


  Zeerk alternatywa mikropracy

  Zeerk


 7. Fiverup – Rozpiętość cenowa od 4$ do 100$, procesory płatnicze – PayPal, Karta, strona pobiera 20% od każdej transakcji.

  Największa popularność: INDIE


  Fiverup następny klon Fiverr

  Fiverup


 8. Damongo – Widełki cenowe ofert 5$-50$, Prowizja: 15%, Płatności: PayPal, Karta.

  Największa popularność: INDIE


  Damongo alternatywne zarabianie na Fiverr

  Damongo


 9. Tenrr – Rozpiętość cenowa Gigów jest w zakresie 1$-10$, PayPal to jedyny środek płatniczy. Zarobione pieniądze w całości trafiają do użytkownika, serwis nie pobiera żadnych opłat. Brak wielu restrykcji, jak cenzury na sprzedaż lików, followersów .. itp.

  Największa popularność: INDIE


  Tenrr Całkiem inna odmiana Fiverr

  Tenrr


 10. TenBux – Dopuszczalne ceny gigów to 5$ lub 10$, procesory płatnicze – PayPal oraz Payza, strona pobiera 1$ od każdej transakcji.

  Największa popularność: AUSTRALIA


  Tenbux zarabiaj jako freelancer

  TenBux


 11. Taskarmy – Rozliczenie za pomocą PayPal. Gigy można oferować w przeróżnych cenach, zarówno 5$, 7$, 20$ .. 100$ …. . Serwis zatrzymuje 20% dla siebie.

  Największa popularność: ROSJA


  TaskArmy fiverowa strona do zarabiania

  TaskArmy


 12. IMGiGz –  Strona tylko dla internetowych marketingowców, Gigy w różnych cenach. Aktualnie serwis nie działa najlepiej.

  Największa popularność: BRAK DANYCH


  Zarabiaj drobne kwoty w IMGigz na marketingu

  IMGiGz


 13. Redlr –  Minimalna cena Giga to 5$ i w górę, Prowizja: 20%, Płatności: PayPal, Payza, Przelew Bankowy.

  Największa popularność: BRAK DANYCH


  PinRedlr alternatywne dorabianie

  PinRedlr


 14. Gigblasters – Ceny Gigów 5$-500$, płatności: PayPal, Karta Kredytowa, Prowizja: 20%.

  Największa popularność:BRAK DANYCH


  GigBlasters mikrozadania online

  GigBlasters


 15. Bubli – Brak restrykcji cenowych Gigów, Prowizja serwisu: 10%, Minimalna wypłata: 10$, Płatności: PayPal, Karta.

  Największa popularność:BRAK DANYCH


  Bubli mikropraca dla każdego

  Bubli


 16. Bountyit – Serwis różni się od poprzednich, tutaj to pracodawca wystawia oferty a potencjalni wykonawcy zgłaszają swoją kandydaturę. Opłata  od wszystkich operacji sprzedaż-kupno wynosi 20%.

  Największa popularność:BRAK DANYCH


  BountyIt drobne czynności za 5

  BountyIt


 17. Fivebucksdeal – Oferty tylko po 5$, Płatność: PayPal, Minimum do wypłaty 8$.

  Największa popularność:BRAK DANYCH


  FiveBucksDeals kolejna odmiana Fiverr

  FiveBucksDeals


PLUS 

FOUERERR

Prawdopodobnie tylko 10 pierwszych propozycji okaże się w miarę sensowna, wyróżniająca się dostatecznie wysokim ruchem. Strony z ostatnich pozycji wydają się być już martwe, ostatnie aktualizacje wielu Gigów noszą wpisy z przed 2,3 lat.

Może Ci się również spodoba