Udemy – zarabianie na kursach

 Prostota i łatwość użytkowania to niewątpliwie wyróżniające cechy Udemy, serwisu przeznaczonego do zarabiania na własnych poradnikach oraz kursach. Jedno niewątpliwie przypadnie do gustu wielu użytkownikom. Jest to przede wszystkim brak konieczności tworzenia tylko i wyłącznie w oparciu o język angielski (nie mylić z językiem interfejsu, tutaj jest tylko wybór EN, DE, SP).

 Stworzenie a konkretnie dodanie kursu nie powinno zająć więcej niż minutę. System prosi także o podanie paru informacji o szkoleniu oraz dotychczasowe doświadczenie jako sprzedawca. Mogą również pojawić się pytania odnośnie aktualnej listy adresowej, innych kanałów dystrybucji jak youtube oraz o cel rejestracji.

Przygotowanie kursu do publikacji można podzielić na następujące kroki:

  • 1) Wybranie Tematu (nazwa, opis, bio autora),
  • 2) Załadowanie treści do nauki z dysku (video, powerpoint, pdf, mp3, artykuły, obrazki, zipy .. ), lub dodanie treści z youtube, vimeo, slideshare, flickr, ustream ..
  • 3) Zorganizowanie treści w logiczną całość rozdziały, wykłady itp. ,
  • 4) Ustalenie ceny,
  • 5) Publikacja,
  • 6) Promocja poprzez kanały facebook, twitter, coupon codes, widgets lub aktywne udzielanie się na stronie.

 

 Materiał przed upublicznieniem jest sprawdzany pod kątem jakościowym, zgodnie z wytycznymi serwisu. Część zagadnień dotyczących właściwości kursu jest wymagana inne natomiast zalecane.

 Ceny poszczególnych lekcji mieszczą się od 30$ do 100$. Serwis zaleca 10-30$ za godzinę szkolenia. Typowy kurs to przynajmniej w 60% video (minimum 30 minut).

 Sprawa podziału zysku jest trochę zróżnicowana np. 100% przysługuje autorowi jeśli materiał został nabyty z wykorzystaniem kuponów rabatowych. Natomiast szkolenie znalezione na Udemi i zakupione jednocześnie to już tylko 50%. Dodatkowo zysk ulega zmniejszeniu jeśli kursy kupione zostały w aplikacjach napisanych dla systemu Android lub Iphone (opłaty google/apple).

Czy warto skorzystać z oferty Udemy ?

 Liczba zarejestrowanych uczni to prawie 6 milionów a ilość dziennych odsłon to prawie 1.2 miliona. W praktyce otrzymujemy, szanse na nauczanie i zarabianie 😉 z bardzo wielu dziedzin.

Linki pomocnicze:

 

Szybka Charakterystyka Serwisu
no
1. Język Strony EN
2. SCAM NIE
3. Płatności PayPal. No minimum.
4. Zarabiamy na: Sprzedaży własnych kursów dotyczących „czegokolwiek".
5. Strona WWW udemy.com

Może Ci się również spodoba