Ticket Scalping czyli zarabianie na handlu biletami

 Zarabianie na biletach nie jest łatwą profesją. Ten typ zajęcia powinien jednak zainteresować osoby wytrwałe i naprawdę skłonne podjąć się takiej specjalizacji. Niemniej jednak od czasu do czasu każdy może odsprzedać własne bilety z zyskiem.

 Jakie bilety można sprzedawać ? Najprościej napisać wszystkie, jednak najczęściej sprzedawane/kupowane to te dające wstęp na różnego rodzaju koncerty muzyczne, wydarzenia sportowe, moto show, rozgrywki golfowe, festiwale muzyczne. Poza tym różnorodność eventów, na które są odprzedawane bilety jest naprawdę spora.

 No dobrze tylko skąd brać bilety ? Warto zrobić wywiad w swojej okolicy gdzie i kiedy będą miały miejsce interesujące i “chodliwe” wydarzenia. Następnie kupić bilet/bilety z dużym wyprzedzeniem. Warto w tym celu wykorzystać właśnie portale do sprzedaży biletów lub wyszukiwarki eventów np. seatgeek.com (tickets także 😉 ). Można również popytać wśród znajomych czy posiadają bilety, których nie będą w stanie wykorzystać.

Sprzedawanie biletów

Jak sprzedać bilet ?

 Najlepiej posłużyć się serwisami stworzonymi właśnie w tym celu. Darmowy listing własnych biletów możemy stworzyć w StubHub. Umożliwia on nawet wpisanie / zeskanowanie kodu biletu a tym samym jego elektroniczne dostarczenie do odbiorcy. To oznacza, że sprzedawca szybciej otrzymuje wynagrodzenie a odbiorca towar.

 Dla zainteresowanych instrukcja sprzedaży ticketu dostępna jest na stronie. Towar można dostarczać zwykłą pocztą, Kurierem, Last Minute Services(LMS), Instant Download lub Elektronicznie. Różnica pomiędzy instant download a elektronic download jest niewielka. Dla instant bilet można pobrać w formacie pdf od razu po zakupie, natomiast w drugim przypadku jest podana data kiedy będzie można ściągnąć i wydrukować bilet. Serwis pobiera 15% wartości sprzedaży od sprzedających oraz 10% od kupujących. Minusem jest ograniczony zasiąg wyszukiwania wszelkich wydarzeń, mianowicie wyniki uwzględniają kraje anglojęzyczne.

 Serwis Ticketmaster z kolei chwali się największą bazą dostępnych biletów, jednak trudno znaleźć cokolwiek w języku polskim. Chwila pracy i można zauważyć, że nakierowany jest na państwa anglojęzyczne. Możliwy jest natomiast wybór wersji witryny dla krajów takich jak Hiszpania, Francja, Niemcy, Norwegia, Szwecja. Dostępne kategorie to koncerty, sport, wydarzenia. W chwili obecnej posiada najwyższy ranking Alexa spośród wszystkich portali umożliwiających kupno i sprzedaż biletów i jest to 780.

 Viagogo.pl – Wprawdzie domena pl jednak język strony jest tylko „Angielski”. Znajdziemy tutaj bilety na koncerty, sport, teatr itp. Niewątpliwą zaletą witryny jest interfejs bardzo intuicyjny i wygodny w obsłudze. Umożliwia bezproblemowe odnalezienie biletów przeznaczonych dla któregokolwiek miejsca na świecie.

 Kolejny w rankingu Alexa to Livenation.com. Oferta portalu ograniczona tylko do USA i jest częścią ticketmaster.

 Inne anglojęzyczne strony, które również warto wziąć pod uwagę (kupno&sprzedaż + wyszukiwanie wydarzeń) to:

Serwisy warte uwagi w PL to:

I najważniejsze pytanie – Ile można zarobić ?

 Przebitka nierzadko jest dwukrotna i znacznie więcej … Dla przykładu ceny na walki bokserskie (USA) w odsprzedaży dochodzą nawet do 100tyś dolców. Koniecznie jednak trzeba uwzględnić straty, nie wszystkie aukcje zakończą się sprzedażą.

Może Ci się również spodoba