Zostań przyjacielem za gotówkę ;)

 Rentafriend to nietypowy, unikatowy serwis, standardowo stworzony w Stanach Zjednoczonych. Aczkolwiek źródła podają, że pomysł został zaczerpnięty z Chin oraz Japonii, gdzie podobne usługi cieszą się sporą popularnością.

Jak działa Rentafriend oraz ile można zarobić na odgrywaniu roli przyjaciela ?

 Aby móc skorzystać z portalu należy się oczywiście zapisać. Cała procedura rejestracji jest w zasadzie szybka. Jeśli chcemy zarabiać wybieramy opcje “become a friend”, jeśli poszukujemy towarzystwa → “become a member” (ten wybór jest płatny).

 Natomiast warto zapamiętać, że konieczne jest posiadanie przynajmniej jednego własnego zdjęcia. Niezbędne jest także podanie takich informacji jak imię, nazwisko, data urodzenia oraz kod pocztowu / miasto zamieszkania.

 Wysyłamy aplikację i czekamy na odpowiedź administratorów czyli akceptację bądź odrzucenie wniosku. Istotną uwagą jest dostępność portalu. Obecnie działa globalnie, więc nie powinno być problemu z rejestracją a dokładniej z akceptacją nowego profilu z państw nieanglojęzycznych. Zgoda powinna przyjść w ciągu paru godzin od złożenia wniosku o konto, maksymalnie 24h.

 Nasuwa się pytanie w jakim celu “ktoś” miałby nam płacić za towarzystwo, no cóż twórcy portalu wykazali się w tym miejscu wyjątkową pomysłowością i podają całą masę powodów. I tak, płatny przyjaciel jest potrzebny podczas: podróży, sportowych wydarzeń, koncertów, bal maturalny, pikników, towarzysza do grania w gry komputerowe i nie tylko, tańca, praktyki języka obcego itp…

Zapłata za towarzystwo

 Należy jednocześnie podkreślić, że nie jest to portal randkowy. I najciekawsza kwestia, ile można zarobić na byciu przyjacielem ?. Na stronie łatwo odnaleźć wyliczenia dla godzinnych stawek 20$, 50$ oraz jednoczesnym uwzględnieniu pracy na pełen etat lub pracy czasowej. Niestety ten ładnie wyglądający cennik należy traktować jako ciekawostkę. W Polsce portal nie jest jeszcze zbyt znany, więc każdy wynik będzie zadowalający :).

 W Warszawie do wynajęcia jest dostępnych około 13 przyjaciół !, natomiast dla porównania Nowy York posiada bazę prawie 2500 osób, Londyn około 1200 a Berlin w przybliżeniu 40. RentaFriend nie narzuca również minimalnego wynagrodzenia, sami uzgadniamy z zainteresowanym wysokość stawki za przyjaźń.

Może Ci się również spodoba