Zarobek na włosach

Pragniesz zmienisz fryzurę, chcesz obciąć włosy a jednocześnie trudno rostać się z przedmiotem codziennej pielęgnacji przez tak długi czas ? Pewną rekompensatą może być sprzedaż włosów. W niektórych przypadkach nawet bardzo opłacalna.

Jak to zrobić ? Należy znaleźć skup (google) zlokalizowany w okolicy. Tak jest najszybciej i najprościej. Jednak nie jest to konieczne, część skupów pokrywa koszty wysyłki do i od klienta.

skup włosówŹródło: https://www.flickr.com/photos/[email protected]/

Najchętniej przyjmowane są włosy zdrowe, długie i przede wszystkim nie farbowane ( nawet jeśli jest zapotrzebowanie na taki rodzaj to wartość włosów farbowanych spada nawet o 50%). Włosy zyskują również na wartości jeśli ich naturalny kolor to blond. Minimalna długość to 20cm ale nierzadko jest to 30cm i więcej. Dla włosów bardzo długich powyżej 60cm istnieje nawet możliwość ustalenia własnej ceny.

Skupy oczywiście posiadają własne cenniki oraz warunki przygotowania oraz ścięcia włosów. Zazwyczaj procedury wyglądają podobnie czyli zapleć warkocze (z tyłu głowy oraz po bokach) oraz wyraźnie oddzielić części odcięte od końcówek zgodnie z zaleceniami. Niemniej jednak koniecznie trzeba zapoznać się z instrukcją postępowania danego skupu.

Ile można zarobić na włosach oraz miejsca gdzie można dokonać sprzedaży ?

Salon Beaty for you deklaruje że skupuje włosy w cenie 5tyś zł za kilogram. Minimalna akceptowalna długość włosów to 40cm. Dokładna instrukcja przygotowania włosów do obcięcia na stronie.

[youtube https://youtu.be/m2qWhfvJyLM?t=97]

Skupwlosow24.pl – Punkty skupu w większych miastach polski. Umowa sprzedaży oraz instrukcja przygotowania włosów na stronie. Serwis nie zaznacza kto pokrywa koszty dostawy.

zarabianie na włosach

Zarobnawlosach.pl – Warunki oraz sposób ścięcia włosów dostępny na stronie. Włosy dostarczamy w paczce na nasz swój koszt, zwroty pokrywa firma.

sprzedaż włosów

Skupwlosow.info – Koszty dostawy w obie strony pokrywa serwis (akceptacja/odrzucenie). Firma deklaruje przyjazd do klienta wycenę oraz ścięcie. Niestety brak informacji w jakich rejonach polski dostępny jest ten rodzaj usługi. Instrukcja przygotowania włosów oraz wysyłki na stronie.

sprzedaj włosy

Skupowaniewlosow.pl – Transport włosów o długości powyżej 40cm na koszt firmy. Aktualnie serwis deklaruje specjalny bonus do skupu w postaci kosmetyków o wartości 400zł. Warunki kupna, przygotowania oraz sposób ścięcia na stronie.

skup włosów

Slowianskiewlosy.pl – Firma preferuje kontakt osobisty jednak możliwy jest skup korespondencyjny. Minimalna akceptowalna długość włosów to 40cm. Szczegóły na stronie.

zarabianie na włosach

Skup-wlosow.com.pl – W serwisie znajduje się lista salonów Polsce, gdzie klient może dokonać wyceny oraz ścięcia. Dla pozostałych osób firma deklaruje skup korespondencyjny. Zwroty paczek bezpłatne. Niezbędne instrukcje przygotowania oraz ścięcia do zapoznania na stronie.

sprzedaj włosy

Superdredy.pl – Minimalna długość włosów to 10cm. Firma skupuje również dredy. Niestety brak cennika oraz informacji o sprzedaży na odległość.

Grzechhair.com – Brak cennika kontaktować się telefonicznie lub mailowo. Firma nie tylko skupuje włosy, lecz także zajmuje się sprzedażą dla osób indywidualnych. Oferty sprzedaży dostępne na stronie można potraktować jako punkt referencyjny(ceny).

Poniżej cennik porównawczy w przeliczeniu na gram dla danej długości włosów. Nie mylić z konkretną ofertą, raczej traktować należy jak informacje gdzie w pierwszej kolejności pytać o wycenę włosów.

Zestawienie ofert cenowych
Długość Skup włosow24 Zarób nawłosach Skup włosów.pl Skupowanie włosów Słowianskie włosy Skup włosów Salon Beaty
30cm x 0.9zł(g) x 0.8zł(g) x 0.96zł(g) x
40cm 1.5zł(g) 2zł(g) 0.55zł(g) 1.2zł(g) 1zł(g) 1.99zł(g) około 5zł(g)
50cm 2.1zł(g) 2.7zł(g) 1.15zł(g) 2.2zł(g) 2zł(g) 2.7zł(g) około 5zł(g)
60cm 2.95(g) 3.5zł(g) 1.75zł(g) 3zł(g) 3zł(g) 3.5zł(g) około 5zł(g)

Zagraniczne serwisy

Buyandsellhair.com – To market łączący sprzedawców oraz kupców włosów z całego świata. W przypadku odrzucenia oferty przez polskie skupy warto tutaj spróbować, zamiast pozbywać się grzywy. Publikowane ogłoszenia dotyczą włosów przed oraz po ścięciu.

Osoby zdecydowane na sprzedaż i posiadające wciąż bujną czuprynę powinny w pierwszej kolejności wystawić anons -> przygotować zdjęcia, krótki opis oraz zaproponować własną cenę. Minusem strony jest opłata, trzymiesięczna w wysokości 14,5$. Wszystkie płatności odbywają sie przy pomocy PayPal.

Onlinehairaffair.com – Projektem witryny oraz funkcjonalnością serwis przypomina buyandsellhair. Niewielka jest różnica w cenie ogłoszenia 5$/31 dni lub 10$/62 dni.

Hairwork.com – Swoim wyglądem strona nie zachęca do dalszego kontaktu jednak zawiera ogłoszenia sprzedaży wyrobów wykonanych z włosów oraz propozycje książek dla osób pragnących opanować ten rodzaj sztuki. Cena anonsu tania nie jest około 25$/miesiąc.

Może Ci się również spodoba