Zaradni

Strona umożliwia zarobek na własnoręcznie napisanych poradach. Artykuły mogą przybrać jedną z trzech form: zdjęciową, video lub tekst.

Każda porada powinna zostać napisana w formie instrukcji, kolejnych kroków “do wykonania”. W praktyce może to być zwyczajne wypracowanie, w którym kroki służą jako przerywnik tekstu ( podobnie jak na ehow).

Tytuł porady jednak powinien zaczynać się od słowa “Jak”. Autorzy mogą być wynagradzani na 2 sposoby:

  • Płatność z góry
  • Na podstawie ilości odsłon napisanych porad.

Płatność z góry to otrzymanie określonej kwoty po publikacji materiału. W tym punkcie wszystkie prawa do artykułu przechodzą na portal ( po podpisaniu stosownej umowy). Autor nie może już usunąć swojej porady. Tekst również nie bierze udziału w zyskach na podstawie ilości odsłon.

Drugi sposób naliczania to przyznanie wynagrodzenia za każdą odsłonę artykułu. Wpływy portalu z reklam decydują o wysokości zarobku mierzonego ilością wyświetleń. W praktyce jest to plus/minus 3zł za każde 1000 odsłon. Należy mieć na uwadze, że jest to parametr zmienny.

Popularność serwisu ma wpływ na bezpośrednie zyski właścicieli portalu. Więc, spadający ranking zaradnych.pl w polskim internecie oznacza mniejsze wpływy do podziału. Większe zainteresowanie internatów to wyższa gaża autorów.

Uczestnictwo w zyskach umożliwia napisanie minimum 3 porad. Minimalny miesięczny próg do wypłaty to 100zł. Maksymalny 200zł. W naliczaniu ilości odsłon jest pewien haczyk. Nie powinien on być wyższy od 10 000 miesięcznie. Przekroczenie tego progu oznacza zatrzymanie licznika. Zerowanie następuje po wypłacie.

Artykuły piszemy oczywiście samodzielnie. Jednak jeśli brakuje nam tematów, możemy skorzystać z gotowych propozycji portalu.

Do dyspozycji autorów zostało przygotowane narzędzie badające statystyki odwiedzin. Innymi słowy, ruch przychodzący do naszych porad. Napisanie 100 porad raczej nie wystarczy do wypłaty 100zł miesiąc w miesiąc.

Aby wygenerować dostateczną ilość odsłon należy aktywnie promować własne porady. Najczęściej odbywa się to na zostawianiu linków na forach, blogach o podobnej tematyce. Autorzy muszą zweryfikować swoją tożsamość ( ksero dowodu/przelew bankowy). Jest to konieczne do wypłaty zarobionych pieniędzy.

Szybka Charakterystyka Serwisu
no
1. Język Strony: PL
2. Płatności: Przelew na konto. Minimalny próg to 100zł brutto max 200zł miesięcznie
3. SCAM Nie
4. Rejestracja Tutaj

Featured image courtesy of Pong at FreeDigitalPhotos.net

Może Ci się również spodoba