Zatrudnienie niezależne od lokalizacji

zatrudnienie niezależnie od lokalizacji
Firmy poszukujące pracowników z całego świata zdalnie, niezależnie od lokalizacji pracownika

 W jednym z poprzednich wpisów skupiliśmy się na firmach zatrudniających zdalnie. Zestawienie dotyczyło zarówno przedsiębiorstw polskich jak i zagranicznych. Wszystkie jednak musiały spełniać, jeden warunek. Mianowicie lokalizacja firmy musiała znajdować się w Polsce lub przynajmniej posiadać swoje przedstawicielstwo na terenie PL.

 Z uwagi jednak, że bardzo trudno jest wyszukać takie perełki w ojczyźnie, postanowiliśmy się skupić na firmach, które zatrudniają niezależnie od lokalizacji. W uproszczeniu, poszukują pracowników globalnie i nie ograniczają się do własnego kraju. Podobne zestawienie prowadzi wiele znanych magazynów np. Forbes. Jednak trzeba podkreślić, że owe listy prawie zawsze dotyczą firm zamykających się na rynek pracowników z USA. Nasza lista oczywiście będzie pozbawiona tej bariery 😉

Firmy z USA

  1. Uber – Wprawdzie uber posiada oferty pracy zwykłej, jednak przede wszystkim oferuje pracę w charakterze kierowcy na żądanie. Klient zgłasza potrzebę dojazdu do wyznaczonego miejsca, ty akurat jesteś w pobliżu, masz ochotę jak i czas, więc akceptujesz zgłoszenie. Pracujesz tak samo jak   taksówkarz, czyli na zlecenie, jednym słowem podwozisz i zarabiasz ;).
  2. Amazon – nie trzeba przedstawiać, posiada naprawdę różne oferty w wielu lokalizacjach na świecie.
  3. Leapforce – Jak podaje na swojej stronie – Firma przeżywa wzrost zapotrzebowania na wykwalifikowanych pracowników i niezależnych agentów domowych. „Poszukujemy osób z wyższym wykształceniem chętnych na dodatkową pracę w domu. Osoby aplikujące powinny być dobrze zmotywowane i obeznane z internetem. Stwarzamy okazję do oceny i poprawy wyników wyszukiwania dla największych firm “wyszukiwarkowych na świecie”.
  4. Thesmartcrowd – usługi związane przede wszystkim z tłumaczeniami.
  5. Crossover – Amerykańska firma poszukująca pracowników głównie z branży IT. Od niedawna obecna także w Polsce. Chwali się ofertami pracy zdalnej w 100%, bez konieczności przychodzenia do biura.
  6. FriendlySolution – Podobnie jak Crossover jest to firma outsorcingowa z USA specjalizująca się w dostarczaniu usług związanych z IT. W przeciwieństwie do Crossover w ofercie znajdują się również stanowiska nie wymagające specjalistycznej wiedzy np. data entry, help desk.

Zapraszamy również na mapę świata z listą portali z pracą dla każdego państwa (polskie + zagraniczne).